UÇE Başkanı Akkuş: “Doğa İçin Yola Çıkanları Desteklemek Lazım”

SAM_0708
SAM_0683

AÜ SBF Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ruşen Keleş, katıldığı kongrede önemli açıklamalarda bulundu. Keleş “Yenilenebilir enerji kaynaklarımızı arttırmadığımız sürece, doğanın tam anlamıyla korunması mümkün değildir” dedi.

SAM_0695SAM_0690SAM_0707

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) tarafından gerçekleştirilen“Küresel Sorunlar ve Çözüm Arayışları” konulu “2.Uluslararası Davraz Kongresi’ne katılan Uluslar arası Çevre Gazetecileri Derneği Başkanı Osman Akkuş “Küresel doğa sorunlarının tartışıldığı ve çözüm yollarının arandığı her çabayı sonuna kadar desteklemek lazım” dedi.

SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu yönetiminde düzenlenen  “Küresel Sorunlar ve Çözüm Arayışları” başlıklı 2.Uluslararası Davraz Kongres’inde “Medeniyet Tartışmaları”, “Bilim ve Felsefe”, “Demokrasi ve İnsan Hakları”, “Kimlik ve Ulus Devlet Tartışmaları”, “Uluslararası Hukuk-Uluslararası İlişkiler-Güvenlik ve Terör”, “Küresel Kriz ve Sorunları”, “Tarım-Gıda-Açlık ve Yoksulluk”, “Çevre ve Enerji, Küresel Rekabet ve İşletme Davranışları”, “Uluslararası Göç, Yönetim Tartışmaları”, “Sağlık ve Yaşam” konularının ele alındı.

Kongreye Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali  Şahin’in dışında Isparta Valisi Vahdettin Özkan, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Başkanı Hasan Sert, Isparta Belediye Başkanı MHP’li Yusuf Ziya Günaydın, Ak Parti Isparta milletvekilleri Süreyya Sadi Bilgiç, Recep Özel, MHP Konya Milletvekili Faruk Bal ve çok sayıda davetli katıldı.

Kongreyi yakından izleyen Uluslar arası Çevre Gazetecileri Derneği (UÇE) Başkanı Osman Akkuş, “bize emanet edilen doğal yaşamımızı korumak için gerçekleşen her türlü etkinlik ve çabayı UÇE olarak sonuna kadar desteklemeye hazırız. Bu önemi kongrelerden çıkacak kararların ve uyarıların gerçek adreslerine ulaşması ve gereğinin yapılması için da yoığun çaba göstermek gerekir” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>