maden_ocaginda_gocuk_faciasi_h24177

 

Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, Medya İhtisas Gazetecileri Federasyonu Genel Başkanı  Kenan Macit ve  Uluslar arası Çevre Gazetecileri Derneği Başkanı Osman Akkuş, ortak bir basın açıklaması yaparak “Soma’da yaşanan faciada hayatını kaybeden işçilerimizin acısını Türk basın camiası olarak yüreğimizde hissediyoruz” dedi…

Soma faciası nediniyle yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

“Geçimlerini yerin metrelerce altında, zor koşullarda çalışarak sağlayan yüzlerce işçimizi keybetmemiz basın camiamızı ve Türkiye’yi derinden yaralamıştır. Tesellimiz kurtarılan işçiler, beklentimiz ve dualarımız, ölü sayısının artmamasıdır.

zonguldak-maden-faciasi-ihmal

Bu elim kazada hayatını kaybeden işçilerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa ve yakınlarına sabır, metanet ve başsağlığı diliyoruz.

Dileğimiz ve beklentimiz odur ki; bu tür kazalar meydana gelmeden önce gerekli tedbirler alınsın ve benzeri facialar bir daha yaşanmasın.

Milletimize başsağlığı diliyoruz.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>